Seminarier, föreläsningar och möten
Företagarträff på ST1 Fladan Korsholms kommun ordnar tillsammans med Korsholms företagarförening fyra träffar på olika ställen i kommunen i november. Kom med och träffa dina företagarkolleger i Korsholm. Korsholms kommun ordnar tillsammans med Korsholms företagarförening fyra träffar på olika ställen i kommunen i november. Under kvällen berättar vi om vår verksamhet, ger er möjligheten att presentera er samt nätverka med andra företagare. Vi bjuder självklart på kaffe & bulla.
Kvällens program:
Näringslivskoordinatorn Johanna Långskog och Näringslivschefen Henna-Maija Sumuvuori presenterar sig och berättar om kommunutvecklingens planer för att stärka samarbetet med företagare i Korsholm.

Ordförande för Korsholms företagare Maria Norrlin-Asplund berättar om föreningens verksamhet och evenemang. Maria bidrar även med nätverkstips samt fördelar om medlemskapet i företagarföreningen.

Öppen diskussion om önskemål från kommunens företagare vad Korsholms företagarförening r.f. och kommunen kan göra för er.
Anmäl dig senast 22.11.2021. Hoppas vi ses. Välkommen med!
Närmaste tidpunkt:
Torsdag 25.11.2021 kl. 18:30 - 20:00
Övriga tidpunkter:
Evenemangets hemsida:
https://korsholm.fi/utveckling/foretagande/foretagsevenemang-i-korsholm
Prisinformation:
Avgiftsfritt evenemang
Arrangör:
Korsholms kommunutveckling
Centrumvägen 4
65610 Korsholm
Telefon: 0444240300
E-post: johanna.langskog@korsholm.fi
Webbplats: https://korsholm.fi/utveckling
Plats för evenemanget:
ST1 Fladan, Strandvägen 1, 65520 Helsingby
Finland
Anmäl dig här senast den 22.11.2021
Seminarier, föreläsningar och möten
Företagarträff på ST1 Fladan Korsholms kommun ordnar tillsammans med Korsholms företagarförening fyra träffar på olika ställen i kommunen i november. Kom med och träffa dina företagarkolleger i Korsholm. Korsholms kommun ordnar tillsammans med Korsholms företagarförening fyra träffar på olika ställen i kommunen i november. Under kvällen berättar vi om vår verksamhet, ger er möjligheten att presentera er samt nätverka med andra företagare. Vi bjuder självklart på kaffe & bulla. Kvällens program: Näringslivskoordinatorn Johanna Långskog och Näringslivschefen Henna-Maija Sumuvuori presenterar sig och berättar om kommunutvecklingens planer för att stärka samarbetet med företagare i Korsholm. Ordförande för Korsholms företagare Maria Norrlin-Asplund berättar om föreningens verksamhet och evenemang. Maria bidrar även med nätverkstips samt fördelar om medlemskapet i företagarföreningen. Öppen diskussion om önskemål från kommunens företagare vad Korsholms företagarförening r.f. och kommunen kan göra för er. Anmäl dig senast 22.11.2021. Hoppas vi ses. Välkommen med!
Närmaste tidpunkt:
Torsdag 25.11.2021 kl. 18:30 - 20:00
Övriga tidpunkter:
Evenemangets hemsida:
https://korsholm.fi/utveckling/foretagande/foretagsevenemang-i-korsholm
Prisinformation:
Avgiftsfritt evenemang
Arrangör:
Korsholms kommunutveckling
Centrumvägen 4
65610 Korsholm
Telefon: 0444240300
E-post: johanna.langskog@korsholm.fi
Webbplats: https://korsholm.fi/utveckling
Plats för evenemanget:
ST1 Fladan, Strandvägen 1, 65520 Helsingby
Finland
Anmäl dig här senast den 22.11.2021
Seminarier, föreläsningar och möten
Företagarträff på ST1 Fladan Korsholms kommun ordnar tillsammans med Korsholms företagarförening fyra träffar på olika ställen i kommunen i november. Kom med och träffa dina företagarkolleger i Korsholm. Korsholms kommun ordnar tillsammans med Korsholms företagarförening fyra träffar på olika ställen i kommunen i november. Under kvällen berättar vi om vår verksamhet, ger er möjligheten att presentera er samt nätverka med andra företagare. Vi bjuder självklart på kaffe & bulla. Kvällens program: Näringslivskoordinatorn Johanna Långskog och Näringslivschefen Henna-Maija Sumuvuori presenterar sig och berättar om kommunutvecklingens planer för att stärka samarbetet med företagare i Korsholm. Ordförande för Korsholms företagare Maria Norrlin-Asplund berättar om föreningens verksamhet och evenemang. Maria bidrar även med nätverkstips samt fördelar om medlemskapet i företagarföreningen. Öppen diskussion om önskemål från kommunens företagare vad Korsholms företagarförening r.f. och kommunen kan göra för er. Anmäl dig senast 22.11.2021. Hoppas vi ses. Välkommen med!
Närmaste tidpunkt:
Torsdag 25.11.2021 kl. 18:30 - 20:00
Övriga tidpunkter:
Evenemangets hemsida:
https://korsholm.fi/utveckling/foretagande/foretagsevenemang-i-korsholm
Prisinformation:
Avgiftsfritt evenemang
Arrangör:
Korsholms kommunutveckling
Centrumvägen 4
65610 Korsholm
Telefon: 0444240300
E-post: johanna.langskog@korsholm.fi
Webbplats: https://korsholm.fi/utveckling
Plats för evenemanget:
ST1 Fladan, Strandvägen 1, 65520 Helsingby
Finland
Anmäl dig här senast den 22.11.2021
Anmäl evenemanget som osakligt